TJ Avia Čakovice - fotbal

• Mladší žáci vydřeli výhru proti Březiněvsi

Po dvou jarních porážkách jsme chtěli konečně zvítězit. V šatně před zápasem jsme si řekli, že musíme oproti minulým zápasům zlepšit důraz v osobních soubojích a vyvarovat se laciných ztrát míče. Do utkání jsme vstoupili poměrně aktivně. Nejprve se Marko Kešelj hezky uvolnil a střelou k tyči otevřel skóre. Následně o dvě minuty později zvýšil hlavou po rohu Láďa Voříšek. Soupeř však zanedlouho po naší nedůslednosti snížil. V 15. minutě Marko svým druhým gólem opět zvýšil na rozdíl dvou branek. Březiněves však zvládla do poločasu dvěma brankami vyrovnat. Nutno uznat, že po aktivním začátku jsme přestali hrát, byli jsme všude druzí a kluci na hřišti vůbec nekomunikovali.

Do druhého poločasu jsme vstoupili špatně. Hned po dvou minutách soupeř skóre otočil na 3:4. Hru následně oživili střídající Lukáš Vojtěch a Tomáš Hampl, kteří svým pohybem nutili soupeře k chybám. Díky tomu se nám podařilo i vyrovnat po pěkné akci. Láďa Voříšek si na levé straně zpracoval centr, dvakrát narazil Tomovi Hamplovi, který prostřelil brankáře – 4:4. Za pět minut to bohužel bylo opět o gól pro Březiněves. Kluci se však nesložili a vrhli všechny síly do útoku a soupeře dokázali poprvé za zápas pořádně dostat pod tlak. Z několika po sobě jdoucích šancí se nakonec ujala asi čtvrtá, kdy si Alex Vintr naběhl za obranu soupeře a střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal. Oběma mužstvům docházely síly a moc se nestíhalo bránit, takže se šance střídaly na obou stranách. Nakonec se štěstí v závěru přiklonilo k nám, když se pět minut před koncem na hranici vápna Štěpán Klíč hezkou kličkou zbavil obránce a pěkným obloučkem k tyči rozhodl utkání v náš prospěch.

TJ AVIA Čakovice – TJ Březiněves 6:5 (3:3)

Branky: 5. a 15. Kešelj, 7. Voříšek, 42. Hampl, 52. Vintr, 65. Klíč

Sestava: Ptáček – Svoboda, Stričko, Tomeček – Janda, Kešelj – Vintr, Voříšek / Hampl, Střelka, Hrubeš, Vojtěch, Vysušil, Klíč