TJ Avia Čakovice - fotbal

• Proti Podolí jsme výhru ztratili v poslední minutě

IMG_20180812_125056V prvním kole přijel na naše hřiště tým Slavoje Podolí „B“. Utkání začalo z obou stran aktivně a hrál se celkem pěkný fotbal na obě strany. Tempo hry bylo znatelně vyšší než ve 2.třídě, ale vyrovnali jsme se s tím velmi dobře. Postupně se objevovali i první šance. Na pěknou přihrávku za obranu nabíhal Brožek, ale ve vápně byl u míče dřív brankář. Následně soupeř zahrozil po našem zaváhání v obraně, ale šanci nevyužil. O šest minut později po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle Bárta. Deset minut před poločasem se ve velmi dobré pozici objevil Váňa, který z levé strany postupoval na bránu, ale trefil pouze pozorného brankáře Podolí.

I ve druhém poločase utkání pokračovalo ve slušném tempu i vzhledem k velkému horku. Ve 47. minutě jsme se dostali do vedení. Dobrým napadáním jsme obranu soupeře připravili o míč, rychlý Váňa se dostal přes obránce do vápna a z levé strany prostřelil brankáře. Soupeř měl o šest minut později šanci na vyrovnání, ale z malého vápna útočník hostí mířil vedle. V 61.minutě ustál soupeř ve vápně souboj s Jandou a dokázal poslat míč k dobíhajícímu útočníkovi, který vyrovnal na 1:1. V 71.minutě měl velkou šanci Danko, který dostal od Brožka krásný pas za obranu, ale jeho ránu z pravé strany dokázal brankář vyrazit na roh. Pak přišla krásná akce, kdy Kubát přenesl hru na Replyuka, který na pravé straně sklepl míč pod sebe na Danka a jeho centr si našel ve vápně Machata, ale jeho hlavičku brankář výborně zneškodnil. Nakonec jsme se branky dočkali v 84.minutě. Machata si dobře pohlídal ofsajdové postavení a dostal míč za obranu. Jeho střela podél brankáře se od tyče odrazila do branky – 2:1. Soupeř poté vrhl všechny síly do útoku. Těsně před koncem měli hosté možnost standardní situace, ale centr pouze proletěl vápnem do zámezí. Když už to vypadalo, že utkání dotáhneme do vítězného konce, tak jsme přišli na levé straně o míč, krajní hráč ho zatáhl po lajně a předložil centr do vápna a volný útočník hostí ho sklepl za záda Dostála. Rozhodčí následně odpískal konec.

Za průběh utkání je remíza spravedlivá, ovšem přijít o výhru v poslední minutě je samozřejmě velká škoda. Výkon však vůbec nebyl špatný.

V příštím kole nás čeká derby v sousedních Miškovicích. Hraje se v neděli 19.8. od 17:00. Přijďte nás podpořit!

TJ AVIA Čakovice – AFK Slavoj Podolí „B“   2:2 (0:0)

Branky: 47. Váňa, 84. Machata – 61. a 90. Svoboda

Sestava: Dostál – Pliško, Janda, Meduna, Tóth – Danko, Replyuk (89.Janiš), Brožek, Váňa – Bajcura (46.Kubát), Bárta (59.Machata)

Rozhodčí: Novotný – Janků, Kozlík