„A“: Divoká přestřelka ve Vysočanech

S dobrou náladou po dobrém výkonu a vítězství v domácím utkání se Stodůlkami jsme zajížděli na hřiště vedoucího a dosud neporaženého celku tabulky MSM Academy.

Vzhledem k dobrému pohybu domácích mladíků se očekávalo, že utkání bude mít vyšší tempo, což se potvrdilo hned od úvodu utkání. Popasovali jsme se s tím však dobře a snažili jsme se nenechat soupeře dlouho kombinovat a zůstávat běhat bez míče. Snažili jsme se o postupný přechod do útoku, přihrávky do nohy a pomáhat si standartními situacemi, protože jsme měli fyzickou i výškovou převahu.

Domácí byli opticky o něco více na míči, ovšem do vážnější situace jsme je nepouštěli. Jejich pokusy o rychlé kolmé přihrávky do brejků velmi často končily nepřesnostmi nebo je velmi dobře zachytávala naše obrana. Ve 25. minutě už ale domácí jedno naše drobné zaváhání potrestali. Po rychlém brejku utíkal domácí útočník z pravé strany, pod nohy mu vyběhl Kovach, ovšem domácí hráč situaci ustál a z velkého úhlu se mu povedlo poslat domácí do vedení.

Branka nás naštěstí nepoložila a postupně jsme se přibližovali k brance domácích. Dvakrát už jsme se téměř radovali. Nejprve po rohovém kopu se dostal odražený míč k Pliškovi a jeho přízemní střelu mířící přesně k tyči na poslední chvíli těsně ztečoval na roh jeden z obránců. O několik chvil později po krásné fotbalové akci střílel z velkého vápna Brabec, jeho střelu do levého horního rohu ovšem s vypětím všech sil vytěsnil brankář na roh.

Z následného rohu už se nám podařilo udeřit. Přetažený roh vrátil před branku Glavan a míč si ve vápně našel Hodžić, který si v těchto situacích umí poradit.

Ve druhém poločase hra pokračovala ve vyšším tempu. Soupeře jsme v 53. minutě možná trochu lacino nechali dostat opět do vedení. Kovach vyběhl možná příliš vysoko a předčasně proti domácímu křídelníkovi, soupeř toho využil a obstřelením k tyči zvýšil na 2:1. I přesto se naše hra zvedala čím dál více jsme soupeře tlačili před jeho brankou. Tlak vyústil v otočení skóre. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Kraus a o dvě minuty později se dostal na levé straně míč k Popokovi, jenž poslal ideální přihrávku do vápna, kterou si na zadní tyči našel Hodžić a do odkryté brány vyrovnal.

V tento moment jsme měli soupeře „na lopatě“, domácí se mezi sebou hádali a nám se naopak dařilo větrat jejich obranu. V 67. minutě se po našem zaváhání na polovině hřiště dostali domácí do rychlého brejku, který se jim podařilo proměnit a na tabuli opět svítil vyrovnaný stav 3:3. Bohužel jsme udělali stejnou chybu jako předtím soupeř a začali jsme si vyčítat chyby u třetí branky a naší nekoncentrovanosti domácí využili o dvě minuty později. Přetažený rohový kop vrátil domácí kapitán zpět před branku a na dorážejícího útočníka ve vápně jsme zareagovali pozdě.

Bylo dvacet minut do konce utkání, šancí jsme si ještě několik vypracovali. Nejprve Maivald utíkal po pravé straně, ve vápně si přehodil míč na levačku, kterou ovšem přestřelil. Poté hlavičkoval nad bránu Adjei a po Maivaldově zpětné přihrávce na penaltu mířil levačkou vedle Hodžić. V posledních minutách jsme zkusili vrhnout všechny síly do útoku, na hrot se vysunul vysoký stoper Glavan. Měli jsme ještě několik závarů před ve vápně soupeře, ale nakonec to byli domácí, kteří završili gólový účet. Po jednom z rychlých brejků do otevřené obrany domácí hráč obstřelil Kovache na zadní tyč.

Výsledku je škoda, byli jsme opravdu blízko k tomu, abychom soupeře jako první v sezoně porazili. Za předvedený výkon bychom si minimálně bod zasloužili, ovšem hraje se na góly a těch jsme nakonec vstřelili méně.

Věříme, že navážeme na kvalitní výkon v dalším utkání na hřišti Pragovky.

MSM Academy – TJ AVIA Čakovice   5:3 (1:1)

Branky: 53., 67. a 89. Husak, 25. Vlashyn, 65. Matiiv – 45. a 57. Hodžić, 55. Kraus

Sestava: Kovach – Pliško (72. I.Bihun), Glavan, Kraus, V.Bihun – Brabec, Replyuk (72. Smajlović), Adjei, Popok – Maivald, Hodžić