„A“ TÝM | V domácí premiéře jsme porazili Zličín 5:1

Po koronavirové pauze, která předčasně ukončila loňskou sezonu, se pozvolna opět rozbíhají fotbalové soutěže. Pražská 1.B třída již pokračovala druhým kolem. Na přípravu jsme měli tři týdny během kterých jsme se snažili především nabrat kondici a sílu. V prvním kole jsme zavítali na horkou půdu Braníka, celku, který v ukončené sezoně skončil na 1.místě. Po velmi dobrém výkonu jsme si odvezli tři body za výhru 1:2.

V sobotu nás čekala rezerva Zličína, která v 1.kole přejela Písnici rozdílem 6:0. Navíc nám z různých důvodů chyběli čtyři hráči ze základní sestavy z předchozího utkání. Kapitánskou pásku si navlékl při absenci Meduny brankář Petr Chalupa. 

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Drželi jsme míč na svých kopačkách a především po stranách jsme se rychlou kombinací dostávali do šancí. Skóre jsme otevřeli v 7. minutě. Replyuk poslal z pravé strany prudkou přízemní přihrávku do vápna, kde byl úplně volný Maivald a ten nás poslal do vedení. Ve 13. minutě jsme vedli již o dvě branky. Centrovaný míč do vápna přizvedl Maivald nohou a přehodil brankáře Danka. 

O čtyři minuty později hosté snížili. Zličín využil závaru před naší bránou a počínal si důrazněji v zakončení. Po této brance jsme trochu znervózněli a kupili zbytečné nepřesnosti. Ovšem ve 22. minutě se z dálky napřáhl Replyuk a krásnou ranou pod břevno nám vrátil dvoubrankový náskok – 3:1.

Pár minut před poločasem navíc dostal míč za obranu Vágner a z pravé strany prostřelil brankáře Zličína počtvrté.

Ve druhém poločase jsme skóre navýšili ještě o jednu branku, o kterou se postaral opět Vágner, následně tempo hry trochu uvadlo a spíše se dohrávalo. 

Utkání jsme dovedli do vítězného konce a po dvou kolech máme zatím plný počet šesti bodů.

Ve třetím kole se představíme opět na domácím hřišti. Tentokrát přivítáme soupeře z Podolí. Hraje se v sobotu 22.8. od 10:30. Přijďte nás podpořit!

 

TJ AVIA Čakovice – FC Zličín „B“   5:1 (4:1)

Branky: 7. a 13. Maivald, 22. Replyuk, 37. a 58. Vágner – 17. Škrečko

Sestava: Chalupa – Pliško (67. Ladislav), Magula, Huptych, Bárta (65. Hladík) – Blažka M. (61. Janda), Kubát, Replyuk, Wala – Vágner, Maivald (71. Blažka J.)