Druhé utkání U11 na hřišti FA Praha

K druhému mistrovskému utkání letošní sezony jsme zavítali na hřiště tradičního soupeře Fotbalové akademie Praha. Po povinném vítězství 36:23 na půdě Sportovní akademie Praha nás tak čekala první skutečná prověrka naší aktuální formy.

Absenci tradičních gólmanů Patrika M. a Davida V. jsme pojali jako příležitost k úpravě taktiky a jejímu přizpůsobení na očekávané herní pojetí soupeře. Do brány tak naskočili Tymur a Pavel, kteří měli hrát hodně vysoko, sbírat balony nakopávané za obranu a pomoci s rozehrávkou. Stejně jako v prvním MU jsme uvítali možnost doplnit kádr posilami z ročníků 2012 a 2013. Do obrany naskočil Honza Burgstaller a do útoku hned čtveřice hráčů – Davidové Blatný a Schimon, a bratři Pitrovi.

Do utkání jsme vstoupili nebojácně, dobře jsme plnili taktické pokyny a se silným soupeřem jsme v úvodní čtvrtině hráli vyrovnanou partii (na jednom z hřišť jsme po dvou čtvrtinách průběžně vedli 3:2). S přibývajícím časem nám však docházely síly. S rostoucí únavou přicházely individuální chyby, a když se k tomu přidal nedostatek disciplíny a promarněné šance, soupeř nám ve skóre výrazně odskočil. Ano, chybělo nám i trochu toho sportovního štěstí, když jsme několikrát rozezvonili brankovou konstrukci. Kdybychom byli produktivnější, prohráli bychom s přijatelnějším rozdílem. Konečný výsledek 28:8 tak vyznívá jednoznačněji, než by odpovídalo předvedené hře. Na druhou stranu nám utkání hezky ukázalo, na čem je třeba před nadcházející Ondrášovkou pracovat.

Závěrem díky všem hráčům za předvedené nasazení a rodičům za podporu.