Máme za sebou první dva přípravné zápasy

TJ AVIA Čakovice – FC Mělník   6:3 (3:0)

V první přípravném utkání jsme na hřišti Meteoru Praha přivítali FC Mělník. S účastníkem středočeské 1.A třídy jsme se utkali již v létě během přípravy, kdy jsme dokázali zvítězit 1:2. Nyní nás ovšem čekal úplně jiný zápas. Vzhledem k silné vlně koronaviru jsme kvůli nákazám a karanténám nastoupili do utkání pouze s jedním hráčem na střídačce. Úvod utkání byl opatrný, na obou mužstvech byla znát nerozehranost a kupilo se hodně nepřesností. Co se týče šancí, jednalo se spíše o náznaky. Ke konci poločasu je soupeře trochu přitlačili a po faulu ve vápně jsme dostali možnost pokutového kopu, který jsme proměnili. Poté se ještě během pár minut trefil Fistic a Maivald a nad opařeným soupeřem jsme o poločase vedli 3:0.

Po poločase byla naše hra o něco lepší, nicméně první se trefil soupeř, kdy jsme po rohu neuhlídali hlavičkujícího hráče soupeře. Následně jsme opět zvýšili díky dvěma brankám Fistice na 5:1. Hra už pak byla více otevřená, z čehož pramenily dvě korigující branky soupeře. Tečku za utkáním však chvíli před koncem udělal Maivald a upravil skóre na konečných 6:3.

 

SK Čechie Uhříněves – TJ AVIA Čakovice   3:2 (1:0)

Druhé přípravné utkání jsme sehráli na umělé trávě v Uhříněvsi proti místnímu klubu, který je v pražské 1.A třídě na 3. příčce po podzimu a útočí na postup do přeboru. Stále nám chyběli například rehabilitující Wala, Ibe, kteří už začínají s tréninkem po zranění a Replyuk, který se kvůli problémům s tříslem zapojí do tréninku až ke konci února. Hra byla podobná utkání s Mělníkem, akorát se vše odehrávalo ve vyšším tempu. Na obou stranách však bylo hodně nepřesností. Domácí se dostali minutu před koncem prvního poločasu do vedení, kdy jsme včas ve vápně nedostoupili hráče domácích, který umístil míč přesně k tyči.

Po poločase obě mužstva prostřídala, naše hra vypadala o poznání lépe, ovšem během sedmi minut zvýšil soupeř po našich individuálních chybách na 3:0. Podařilo se nám ovšem vrátit po zásluze do zápase po brankách Maguly a zimní posily Laziče. V posledních deseti minutách jsme měli i příležitosti k vyrovnání, ovšem potřetí se nám už domácího brankáře překonat nepodařilo.

Další utkání nás čeká v neděli 20.2. proti Mníšku pod Brdy, který hraje středočeskou 1.A třídu.