Mladší žáci na úvod zvítězili na hřišti Lochkova

Nový tým mladších žáků odehrál první mistrovské utkání na hřišti Lochkova a připsal si první vítezství a to 4-1 (0-1).

Utkání odehrála sestava doplněná hráči ročníku 2011 v tomto složení
Štěpán – Ondra /Vojta – Fanda/Honza K/Denys/Marek – Dominik – Vítek, Tymur a Honza L..

Do zápasu vstupujeme malinko zakřiknutě, soupeř vypadá větší a silnější, ale kluci velmi rychle zjišťují, že toho umíme víc než Lochkov, umíme už hrát po stranách, nabídnou se na přihrávku a hlavně makat jeden za druhého. První poločas by se dal statisticky vyjádřit jako 1 vs 15 střel na branku a držení míče 20%-80%. Poločas přesto končí s jedním gólem v naší síti. Útočník domácích se po odkopu zmocnil míče a gólem o tyč do šibenice překlopil výsledek na jejich stranu.

Do druhého poločasu děláme jednu změnu, posouváme Vojtu do útoku a Honzu K zpět do obrany. Změna se vyplatila, Vojta dává během 5 minut druhé poločasu dva góly a otáčí skóre v náš prospěch. V 10-té minutě druhého poločasu dává Tymi svůj první gól v mladších žácích, vedeme 3-1 a jdeme si pro vítezství. Prvních 15-20min druhého poločasu hrajeme tak, že je potřeba kluky pochválit za vše co se jim povedlo přenést z tréninků na hřiště. Držíme se pořád po stranách, nechodíme s míčem mezi hráče, řešíme situace konstruktivně a neodkopáváme bezhlavě míče, vždy existuje nabídka kamaráda na přihrávku. Byla radost kluky sledovat.

V poslední čtvrtině nám docházejí síly, Lochkov střídá 17 hráčů a našich 11 statečných už toho má chvilkama plné zuby a domácím se daří nákopy za obranu a individuálními průniky dostávat do šancí. Obrana s brankářem je však pevná a když Dominik v 61. minutě dá na 4-1 je jasné, že body pojedou do Čakovic.
Zápas končí naším vítezstvím 4-1, předvedená hra se již podobala tomu, co se kluky jako trenéři 09/10 a 11 snažíme naučit. Nováčci ze starší přípravky patří do sestavy a zaslouží pochvalu i za to, jak se jim povedlo hrát 7+1 a na větším hřišti.

Další zápas hrajeme již v sobotu 4.9.21 od 9:00 a soupeřem nám bude Slovan Bohnice, sraz 8:15.