Píše se o nás v Pražském deníku

V nejlepších klubech se točí miliardy, na vesnici pořád hrají pro radost. Deník připravil unikátní fotbalové téma: Srovnali jsme dva nesrovnatelné světy – profesionály a amatéry. Kolik stojí Manchester City a na kolik si (sebe sami) váží v „pralese“?

Kdybyste si chtěli koupit fotbalový klub z anglické Premier League, musíte najít na vašem bankovním účtu několik desítek miliard korun. Jakou hodnotu ale mají kluby z nejnižších soutěží?

To se dá těžko vyčíslit, ale kluboví činovníci mohou alespoň odhadovat. „Troufám si tvrdit, že máme hodnotu kolem 500 tisíc,“ říká šéf TJ Avia Čakovice a zároveň trenér áčka Petr Rosenhofer. „Snažíme se zapojovat hodně mladých hráčů, takže cena by se tím ještě mohla zvýšit,“ míní.

 

Fotbalu se v nejsevernějším koutě metropole daří. Třeboradice hrají pražský přebor, v roce 2018 tuto soutěž dokonce vyhrály, Čakovice s Miškovicemi působí v 1. B třídě.

Slavná minulost plná reprezentantů

A fotbaloví pamětníci a historici dobře vědí, že čakovický fotbal v minulosti vychoval několik československých reprezentantů a účastníků světových šampionátů. Jde o Jana Hertla, Jiřího Čadka, Josefa Jurkanina a Oldřicha Urbana. Odhadovanou aktuální tržní cenu klubu ovšem nikdo neřeší. Všichni jsou hlavně pyšní na bohatou historii a početnou mládež.

„Naší největší hodnotou je ta historická. V roce 2022 oslavíme 110 let fungování našeho klubu. A nesmírně důležitá je také hodnota morální. Máme totiž více než 170 registrovaných dětí,“ pochvaluje si Rosenhofer.


Zdroj: https://prazsky.denik.cz/fotbal_region/fotbal-za-miliardy-versus-fotbal-na-vesnici-20201014.html