Ročník 2015 bronzový v turnaji „O Kbelský koláč“

Kluky z mladší přípravky ročníku 2015 čekal po konci podzimní části sezóny první zimní turnaj. Po roce náš klub opět přijal pozvání na tradiční turnaj do sousedních Kbel, kde se hraje „O Kbelský koláč. Turnaj proběhl pod patronací legendární hráčky a trenérky Evy Haniakové. Celkem se zúčastnila čtyři mužstva – kromě našeho výběru na turnaji startovaly domácí Kbely, sousední Vinoř a dívčí tým AC Sparta Praha.

První zápas jsme nastoupili proti Vinoři. Po dvou pěkných akcích, které dvakrát přesně zakončil Tom Kocián jsme se dostali do vedení. Zápas se nám ovšem nepodařilo dovézt do vítězného konce, když soupeř dvěma góly chvíli před koncem vyrovnal na konečných 2:2.

Ve druhém utkání proti domácímu kbelskému výběru šel do brány Jáchym a Maty se vysunul do hry. Brzy jsme se dostali do vedení, pak nás několikrát podržel pěknými zákroky Jáchym. S přibývajícím časem se na podařilo přidat další branky a zvítězit 4:1.

V posledním utkání jsme nastoupili proti herně nejvyspělejšímu týmu na turnaji – dívkám ze Sparty. Utkání bylo zpočátku vyrovnané, holky však dokázaly potrestat naše chyby a v koncovce byly lepší. V určité pasáži zápasu se nám podařilo Sparťanky také zatlačit před jejich branku, ovšem z několika šancí a závarů se nám podařilo skórovat pouze jednou. Nakonec jsme prohráli 4:1.

Čekali jsme na výsledek posledního utkání mezi Vinoří a Kbely, který určil naše konečné pořadí. nakonec rozhodl rozdíl dvou branek ve skóre a nakonec jsme brali bronz za třetí místo.

Zároveň jsme získali dvě individuální ceny – Maty Ševčík za nejlepšího střelce turnaje a Liam Prester cenu Evy Haniakové za bojovnost, když ani po dvou direktech míčem do hlavy během jednoho utkání nechtěl střídat a utkání dohrál.

Pochvala všem klukům za přístup a předvedené výkony.

Sestava: J.Ptáček, P.Matas, P.Kaftan, T.Kocián, D.Pychkar, L.Prester, M.Ševčík

 

Celkové pořadí

1. AC Sparta Praha – dívky   9 b.

2. Sokol Vinoř   4 b.

3. TJ AVIA Čakovice   4 b.

4. Spartak Kbely   0 b.