Rychlé vedení, pak kolaps

Vstup do jarní části fotbalové 1. B třídy se nám vůbec nepovedl, Písnici jsme podlehli 1:3. Celkově se tabulkovým favoritům v tomto kole moc nedařilo.


V sestavě nám sice chybělo několik hráčů kvůli absencím, i tak jsme ale nastoupili v sestavě, která kvalitativně určitě měla na lepší výsledek. Přitom vstup do zápasu byl výborný, již ve 3.minutě propadl centrovaný míč až na zadní tyč, kde si ho našel Ibe a poslal nás do vedení. Soupeře jsme dál tlačili. V 8. minutě dostal míč za obranu Lazič a postupoval sám na vyběhnutého brankáře Picka, který zasáhl míč za vápnem rukou a rozhodčí nařídil přímý kop. Správně dle pravidel by měl brankář Picek vidět červenou kartu, rozhodčí ovšem zvolil mírnější trest v podobě karty žluté.

Další šanci na zvýšení měl po chvíli opět Ibe, ale míč poslal z malého vápna těsně nad branku. Naopak hosté z protiútoku udeřili. Po rychlé kombinaci se na vápně dostal k míči Micka a nadvakrát prostřelil Chalupu. Během první půle jsme ale měli minimálně další tři stoprocentní příležitosti, ale buď jsme netrefili branku nebo naše příležitosti zlikvidoval brankář Picek. Postupně se takto neprosadili Fistic, Maivald a Lazič.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem zlomit utkání ve svůj prospěch. Hra byla vyrovnanější než v prvním poločase. Hosté hráli vzadu jednoduše a my si nedokázali v klíčových situacích poradit. Ve velké příležitosti se opět ocitl Maivald, když utíkal sám na Picka, ale brankář hostí opět vytáhl parádní zákrok.

A jak to tak nakonec bývá, hosté z rychlého protiútoku v 82.minutě udeřili, když Kaifer přehodil Chalupu. Hru jsme poté zjednodušili a vše hrnuli dopředu. Nicméně v poslední minutě z dalšího protiútoku stvrdili hosté vítězství brankou Kuneše.

Chyběla nám větší touha zvítězit a trochu i štěstí vzhledem k množství vypracovaných šancí především v prvním poločase.

Nezbývá nic než se oklepat a poctivě se připravit na další zápas, který nás čeká v neděli 27.3. od 15:00 na půdě silných Spojů.

 

TJ AVIA Čakovice – Sokol Písnice   1:3 (1:1)

Branky: 3. Ibe – 13. Micka, 82. Kaifer, 90. Kuneš

Sestava: Chalupa – Vykydal, Magula, Danko – Wala, Maivald, Replyuk (57. Kináč), Vágner – Lazič, Ibe, Fistic (71. Kešelj)