U10 | Těsně nám unikl postup v Ondrášovka Cupu

Ve čtvrtek 24.9. jsme se zúčastnili 2.předkola Ondrášovka Cupu. Do turnaje jsme vstoupili jednoznačným vítězstvím nad SK Kladno v poměru 6:1. Následně nám Pragovka oplatila porážku ze Zličína, když zvítězila 4:2. Zápas byl velmi vyrovnaný, zároveň však přinesl do naší hry aspekt, se kterým se nám nepodařilo vyrovnat až do konce turnaje – nízkou efektivitu při proměňování šancí (a že jsme jich spálili opravdu hodně!).

Proti Slavoj Podolí jsme sice ještě dokázali zvítězit po dramatickém boji nejtěsnějším rozdílem 3:2, ale následně jsme už nestačili na domácí Tempo. To byl zlomový zápas turnaje. Vedli jsme už 2:0, byli lepším celkem, ale zahodili několik vyložených šancí. Následně jsme svou nepozorností a nedůsledností při bránění rohů nechali soupeře dát 2 góly a umožnili mu tak vrátit se do zápasu. Další neproměněné šance a dvě branky soupeře vyústily v porážku 2:4.

Zápas s vítězem celého turnaje FK Meteor, který nás předčil v poměru 1:3 pak už byl jen smutnou tečkou za celým odpolednem. Suma sumárum – navzdory celkovému neúspěchu jsme se prezentovali pohledným fotbalem a ukázali, že umíme být vyrovnaným soupeřem předním pražským týmům. Od postupu nás dělilo jediné vítězství. Klukům těžké zápasy určitě prospěly a získané zkušenosti určitě uplatní ve zbytku sezóny. Děkuji hráčům za předvedené výkony a rodičům za podporu. Sportu zdar a fotbalu zvláště!