U10 | Vítězství v předkole Ondrášovka Cupu

Ve čtvrtek 10.9. odpoledne čekalo na čakovickou přípravku U10 předkolo celorepublikového turnaje Ondrášovka Cup, ke kterému jsme vycestovali na hřiště FC Zličín. Proti domácímu celku jsme také vstoupili do samotného turnaje. Ve skupině jsme pak dále postupně narazili na FK Klánovice, SK Aritma, TJ Praga a FK Admira. Jako klíčová se ukázala utkání proti Zličínu (který nakonec jen těsně nepostoupil do dalšího kola, když prohrál v přímém souboji o druhé postupové místo s Pragovkou) a TJ Praga.

Zápas se Zličínem byl nervózní a poněkud neučesaný, když na obou celcích bylo znát, že v době výkopu (13h) většina hráčů obvykle ještě sedí v lavicích. Nakonec jsme se však zvládli přece jen zkoncentrovat rychleji než soupeř a zvítězili 5:3. Po vítězství 3:1 nad FK Klánovice a povedeném brankostroji 7:1 proti SK Aritma, bylo jasné, že v následném utkání s Pragovkou (která do té doby rovněž nepoznala porážku) sehrajeme „předčasné finále.“ Soupeř se prezentoval kombinační hrou a měl ve svém středu několik výrazných individualit. Kluci se však vyhecovali k nejlepšímu výkonu na turnaji a díky důrazu, poctivému přístupu k obranné činnosti a větší touze po vítězství Pragovku přehráli v poměru 5:3.

Naši cestu za celkovým prvenstvím tak mohla překazit už jen Admira. Protože jsme však i tohle utkání zvládli a zvítězili 4:3, brali jsme za 5 výher 15 bodů a při celkovém skóre 24:11 si ze Zličína odvezli pohár za celkové vítězství.