U11: Báječný rok, další vzestup a nové zkušenosti

Starší přípravka ročníku 2012 přechází do kategorie mladších žáků s výtečnou sezonní bilancí 15 výher – 1 remíza – 2 prohry a posíleným sebevědomím díky dvěma turnajovým triumfům i cenné zkušenosti z mezinárodní akce v Salcburku.


Nejdřív k výsledkům, které ale pro nás nebyly to hlavní. Tým za celou sezonu prohrál jen dva soutěžní zápasy, oba na podzim v jednom týdnu (o gól na Vyšehradě a doma s Pragou). Na jaře už ztratil jen jednou remízou na hřišti Pragy. Celkové skóre 372:200, na podzim 179:115, na jaře 193:85, v tabulce byla lepší jen Praga (nevyhrála jediný zápas, ten s námi).

Bonusem byly premiérové oslavy na turnajích. V zimě kluci vyhráli na Hamru, před pár dny na Poháru starosty Prahy 9 v konkurenci domácí Pragy a FA Praha. Při květnovém mezinárodním turnaji Mozart Trophy v Salcburku (6+1) zatížila mužstvo přehnaná nervozita. Pro kluky to byla přelomová událost a na lepší než 10. místo z 16 účastníků to nestačilo, ale po návratu mnozí začali hrát skvělý týmový, kombinační fotbal, jako by jim Rakousko otevřelo oči.

V jarních zápasech jsme často navyšovali skóre ve druhých poločasech nebo posledních čtvrtinách, to je výsledek kvalitní fyzičky, na které kluci hodně makali i v zimním období. Nominovaní hráči taky úspěšně reprezentovali na výběrech Prahy a v McDonalds Cupu.

Tréninková docházka byla v celé sezoně vynikající, většina týmu pochopila, že poctivá dřina se vyplácí. Přibyly nám v kádru nové posily a v létě dorazí další. Bezvadně funguje celý trojúhelník hráči – trenéři – rodiče, to všechno přispívá k pohodě i ochotě dál pracovat.

Tým drží pospolu, jádro chápe nutnost útočit i bránit společně, ostatní se to pořád učí. Řada kluků už si umí vyhovět i přihrávkou obránci, brankáři, v soubojích hrají důrazně tělem, trochu víc mluví – to nám donedávna hodně chybělo. Určitě budeme dál pracovat na koncovce, střelbě, tam je velký prostor ke zlepšení.

Od podzimu budeme hrát v novém režimu 7+1, první zkoušky (viz červnový turnaj na hřišti Pragy) dávají naději, že by řadě kluků větší hřiště mohlo vyhovovat víc než dosavadní přetlačovaná na malém prostoru, ale současně přecházíme do úrovně, kde budeme potkávat i soupeře ročníků 2011, takže nejspíš ubyde úsměvů. Ale těšíme se na to a v srpnovém kempu na tom zase zamakáme. Jako TÝM.

Soupiska: Matyáš Kopička, Matěj Volhušev, Matyáš Mimra, Roman Vizičkanyč, Jan Burgstaller, David Jakoubek, Davyd Fitsai, Jakub Hurný, Jan Stibor, David Schimon, Tomáš Jiskra, David Blatný, Jonáš Machačka, Jakub Jindřich, Tomáš Hanus, Jan Buben, Natan Tarasenko, Daniil Antoniuk, Dmytro Pyntia, Lukáš Letko, Jakub Kučera, Matěj Čmelík, Jan Vašut

Trenéři: Stanley Ibe, Petr Schimon, Jiří Burgstaller