U13: Těsná prohra o gól na úvod jara

V neděli 3.dubna začala jarní část sezóny i pro naše mladší žáky, jejichž soupeřem byl na venkovním hřišti celek Slovanu Bohnice.


Utkání dvou rozdílných poločasů skončilo naší těsnou prohrou 2:3.
Sestava: Kuba K – Fanda/Ondra – Adam/Vojta/Štěpán/Honza K – Dominik, na střídání Honza L a Patrik.

Bohnicím mají kluci za podzimní prohru co vracet, a tak vstupují do zápasu s odhodláním. Bohužel jsou kluci prvních 20 minut zápasu nekoncentrovaní a jsou všude později, prohrávají osobní souboje a umožní soupeři vstřelit jednoduché dvě branky. Moc šancí kluci nemají, vázne rozehrávka od branky, kombinace a na útočnou polovinu se moc nedostáváme.

Druhý poločas je jiný, od jeho začátku jsou kluci lepší, daří se kombinace a najednou jde i rozehrávka od branky. Povedla se několikrát za sebou a vždycky z ní byla gólová příležitost. Snížit se klukům povedlo hned po pěti minutách druhého poločasu. Vojta dobrým napadáním získal míč a přihrál před branku, kde již to byla pro Dominika snadná práce. Snížení na 1:2. Tlačíme se dopředu, máme několik šancí, třeba Štěpán netrefí z 15 metrů skoro prázdnou branku, mnoho střel klukům trvá příliš dlouho a Bohnice je stihnou zablokovat. Bohužel přichází studená sprcha, Bohnice mají v 50. minutě možnost trestného kopu, trefují tyč a než se naši kluci vzpamatují, tři hráči Bohnic mají spoustu času překonat bezmocného Kubu v brance. Prohráváme 3:1, ale je ještě spousta času na další akce a branky.

Chvilinku jsou kluci otřesení, ale brzo se dostávají zpět do hry a ženou se za další brankou. Ta bohužel přichází pozdě, v 70. minutě získá Vojta na polovině hřiště míč a po vzoru Patrika Schicka si všimne špatného postavení brankáře a střelou skoro z poloviny hřiště snižuje na 2:3. Víc se již klukům nepovede a bohužel si odvážíme domů porážku 3:2. Stínem zápasu je zranění Ondry, který se při pádu při souboji o míč udeřil do hlavy a ze zápasu musel odstoupit. Přejeme mu ať to není nic vážného a je brzo fit.