U13: Vítězné derby s Třeboradicemi

Pátek třináctého, kdo by chtěl v takový den hrát derby? Na pověry však nedáme, kluci nastupují do zápasu proti Třeboradicím správně nažhaveni a šance dostat se průběžně na čtvrté místo je motivuje k dobrému výkonu, který nám přinese konečné vítězství v poměru 6:2.


Sestava: – Kuba K – Fanda/Ondra – Adam/Vojta/ Štěpán /Honza K/ – Artem, na střídání David, Patrik, Petr a Honza L.

Přicházíme na rozcvičku později než soupeř, a tak nás v prvním poločase čeká hra nejen proti zapadajícímu sluníčku, ale i proti občas silnějšímu větru. Více než povětrnostní podmínky klukům hru ztěžuje výborně hrající soupeř, který je v úvodních minutách lepší a jeho převaha znamená ve 4. minutě první gól zápasu, bohužel do naší sítě. Prohráváme 1:0 a je na klucích, jak se s nepříznivým stavem na hřišti vyrovnají. Dobrá forma a výsledky posledních týdnů dávají klukům dostatečné sebevědomí a trpělivost hrát stále naši hru. Výsledek přichází za necelých 10 minut. Petr si výborně naběhl do křídla, převzal v plném běhu míč a po pár metrech ho přesně přihrál do středu hřiště na Vojtu, který vyrovnal na 1:1. Do konce prvního poločasu již branka ani na jedné straně nepadla. Jsme malinko lepší, ale naše někdy nepřesnost, jindy „neochota“ přihrát nás připraví a lepší poločasový výsledek.

Do druhého poločasu kluky nabádáme k větší trpělivosti, spolupráci a křídla k vetší aktivitě.

Hned v 38. minutě Artem místo individuálního řešení volí přihrávku na Vojtu, který technickou střelou skóruje a dostává nás hned na začátku druhého poločasu do vedení. Třeboradice se po naší brance tlačí více na naši polovinu a jejich snaha je odměněna brankou na 2:2, která padla v 45 minutě. Na klucích je i po druhém vyrovnání vidět velká změna v myšlení. Jeden jako druhý místo obav z výsledku říkají, že je ještě dost času a že teď se do toho opřeme a vyhrajeme. Je radost vidět jakým vývojem tým za pár měsíců prošel. Je to o to lepší, že to, co říkají, předvádějí i na hřišti. Od 15. minuty druhého poločasu přebírají zápas na své kopačky. V 50. minutě jde sám na branku Vojta, a i když brankáře první střelou trefí z dorážky je přesnější a dostává nás opět do vedení. Hned za 5 minut se klukům povede pěkná kombinace na jeden, dva doteky a po prostrčení míče Štěpánem na Adama střílí Artem a vedeme o dvě branky, 4:2.

Třeboradice už nemají co ztratit, změní posty, občas zahrozí. Naše obrana v čele s Ondrou, však žádnou velkou šanci nepřipustí. Ondra navíc několikrát perfektně vyveze míč dopředu a podpoří útok.

V 68. minutě se kluků povedla krásná akce. Kuba přesně a rychle rozehrál do levého křídla, Honza L výborně našel rychlou přihrávkou z křídla Petra a klukům se povedlo vstřelit branku na kterou bylo potřeba 5 doteků.

V poslední minutě se ještě trefil Honza K, který si našel „zatoulaný“ míč a střelou uzavřel skóre zápasu na 6:2.

Zápas se opět klukům povedl, k bojovnosti přidávají zlepšenou techniku, orientaci a v některých okamžicích i hledání volného prostoru, využívání celé šířky hřiště.

Dnešním vítězstvím se dostáváme na „vysněné“ čtvrté místo a už bude jen na nás ho udržet.