U15: Shrnutí sezony, kterou jsme zakončili na 3.místě

Tým starších žáků obsadil s 38 body konečné výborné 3. místo v tabulce 2.A třídy, vyhrál 12x, 6x prohrál a 2x se soupeřem remizoval. Podařilo se nám vstřelit 80 branek a 57 jich dostat.

Nejlepším střelcem sezóny se stal s 19 ti góly Arsen Vasyliuk.

Na konci srpna, po kempu, při pohledu především na početní stav kádru nám s Tomášem nebylo moc do skoku a s přihlédnutím k situaci v dorostu, kde na podzim nepřišla zpět na fotbal nezanedbatelná skupinka hráčů bylo jasné, že se z „našeho“ týmu stane dorostenecká půjčovna 😊. Tři až pět kluků chodilo běžně hrát za mladší dorost, ale díky jejich obětavosti, a především i chuti hrát fotbal se to ve spolupráci s rodiči povedlo vždy zorganizovat ku prospěchu obou týmů. Děkujeme za spolupráci.


V podzimní části to s výkony bylo jako na houpačce, nebyl pro nás problém vyhrát o 3 a více gólů, ale také, pokud byl soupeř těžší nás často opustila sebedůvěra a zápas skončil výraznou prohrou. Většina kluků se sžívala s velkým hřištěm a šlo jim to. Podzimní bilance 6 výher, 3 prohry a jedna remíza, 4 místo. O třetí nás, ač to nerad říkám a kdo mně zná to vědí, připravil záhadným rozhodováním pan rozhodčí.

Dařilo se nám zlepšení ve většině herních činností, čím dál tím více se naše hra dala místo kopané nazvat fotbalem a ve většině zápasů jsme to my kdo diktuje tempo zápasu.

V průběhu zimní přípravy hrajeme zimní turnaj LOKO Vltavín, zahrají si všichni z kádru a až na tři zápasy s naším neoblíbeným soupeřem je turnaj příjemným zpestřením zimy.

Hned na úvod jara nás čekala Viktorka Žižkov, která nám na podzim dala sedm gólů. Byl to zápas nahoru dolu, ale nakonec bereme vítezství 5-4. V prvním jarním zápase tak kluci přicházejí na to, že jsou tak dobří, že mohou uspět s každým ve skupině. Bohužel si to myslíme tak moc, že dostaneme po hodně špatném výkonu 8 gólů od Slovanu Bohnice. Naštěstí toto ponaučení pomohlo a od té doby jsme ve většině zápasů, když ne lepší tak minimálně vyrovnaným soupeřem. Se ctí kluci zvládnou i tři zápasy pravdy. Remizujeme 4-4 na hřišti Podolí (poločas 1-3), bojujícího o postup, doma porážíme nakonec postupující Třeboradice 1-0 a prohráváme pouze v Satalicích kde byl soupeř o malinko lepší.

Jaro končíme se stejnou bilancí jako podzim, naše pozice se o jedno místo vylepšila a body bohužel ztrácíme se soupeři kteří jsou v tabulce za námi.

I přes prohru v posledním, nehezkém utkání, kdy Fanda Vejvoda skončil po hrubém zákroku soupeře na chirurgické pohotovosti končíme na skvělém třetím místě.

Na závěr sezóny proběhla i volba kabiny o nejlepšího hráče, kterou získal Janík Černý. Gratulujeme.

Byl to super rok, když se to nakonec sečetlo, bylo to skoro 7dní strávených společně na hřišti, více jak 150 hodin 😊.

Za tréninky patří všem pochvala, zejména pro Kubu Kolčáka, Imrana Kanatbajeva a Erika Vardanyana s Dominikem Caranem. Ti, co se jim účast tolik nevedla to vědí a určitě pokud je nezastaví nemoc nebo zranění budou na hřišti častěji.

V sezóně nastoupilo 22 hráčů, nejvíce zápasů odehrál Kuba Kolčák, který byl v brance v každém našem zápase, celkem 26x.

SoupiskaJakub Kolčák, Imran Kanatbajev, Erik Vardanyan,Oleksandr  Mazyarchuk, Dominik Caran, Arsenii Vasyliuk, Štěpán Říha, Jan Kmoníček, František Vejvoda, Patrik Vaňous, Petr Procházka, Ondřej Kopačka, Janík Černý, Oleksandr Polianytsia, Oleh Bulyk, Zdeněk Polášek, Vojtěch Melkus, Marek Rosenhofer ,Artem Bozhko, Ondřej Čermák, Adam Chlebík, Daniel Žmurko

V srpnu se sejdeme v novém složení, kluci ročníku 2008 přejdou do mladšího dorostu, a naopak kluci z mladších žáků se posouvají k nám do starší kategorie.