Úspěšné zakončení podzimu v Písnici

Po vysoké výhře nad Zličínem jsme se v posledním podzimním kole vydali na druhý konec Prahy do Písnice. Věděli jsme, že tamní hřiště má užší rozměry než bývá zvykem a budeme tomu naši hru muset uzpůsobit. Do sestavy se vrátil brankář Klíč a místo Ibeho, který má problémy se zády, nastoupil od začátku Maivald.

Utkání jsme začali dobře, snažili jsme se držet míč na svých kopačkách a rychle kombinovat, což se nám poměrně dařilo. Terén byl sice těžký, ale vzhledem k listopadovému datu bylo hřiště ještě v dobré kondici v rámci možností. Snažili jsme se dostávat k zakončení, ale na užším hřišti nebylo jednoduché dostat se za zhuštěnou obranu domácích.

Ve 13. minutě jsme zahrávali rohový kop. Na centr Replyuka si naskočil nikým nehlídaný Adjei a hlavou poslal míč do sítě. Úvodní branka nás uklidnila a dále se hrálo spíše na polovině domácích, nicméně se nám nedařilo prosadit se podruhé. Domácí několikrát podržel výborný brankář Picek. Domácí se snažili dostávat do brejků, které režíroval zkušený Kuneš, ovšem jedinou výraznější střelu za první poločas udržel Klíč ve svých rukavicích.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem co nejdříve zvýšit na 0:2, ovšem domácí kladli odpor a dostali se k několika rohovým kopům. Největší šanci na vyrovnání měli domácí v 53. minutě, kdy dostal míč na hranici ofsajdu do běhu Kuneš, který utíkal sám na Klíče, ale náš brankář jeho pokus o obstřelení vyrazil na roh.

O chvíli poté jsme se dostali k možnosti rohového kopu my. Na přední tyč si naběhl Kraus a prudkou hlavičkou pod břevno zvýšil na 0:2. Druhá branka nás uklidnila a drželi jsme míč na svých kopačkách, několikrát naše akce zastavilo ofsajdové postavení.

V 75. minutě jsme se dostali do zakončení z levé strany, brankář Picek vyrazil střelu na břevno, od kterého se míč odrazil k úplně volnému Popokovi, který míč dorazil do prázdné branky a třetí brankou jsme definitivně zlomili odpor domácích.

Dařilo se nám podnikat další průniky do domácí obrany. V 80. minutě byl ve vápně faulován Maivald a následný nařízený pokutový kop bezpečně proměnil svou druhou brankou v zápase Adjei.

V 86. minutě navíc po pěkné kombinaci uzavřel skóre utkání na konečných 0:5 opět Kraus.

Sokol Písnice – TJ AVIA Čakovice   0:5 (0:1)

Branky: 13. a 81. z pen Adjei, 58. a 86. Kraus, 75. Popok

Sestava: Klíč – Kuéteguim (58. Horčík), Magula, Vykydal, Váňa – Replyuk (53. Pliško), Kraus, Adjei, Vágner (46. Wala) – Popok, Maivald