V generálce jsme zvítězili nad FC Mělník

Po dvou prohrách v přípravě s Hrdlořezy a s Třeboradicemi jsme ke třetímu přípravnému utkání cestovali do Mělníka, kde jsme se utkali s místním FC. V sestavě jsme museli vzhledem k několika absencím improvizovat, nicméně hráči podali na jiných postech velmi dobrý výkon. V úvodu utkání se soupeř snažil více držet míč, pozorně jsme však bránili a vyráželi k rychlým protiútokům. Postupně jsme byli více na míči a po stranách se dostávali do vápna. Vytvořili jsme si několik závarů před domácí brankou, nicméně žádná se neujala. Krátce před poločasem jsme pak po faulu na Váňu dostali možnost pokutového kopu, Vágnerův přízemní pokus k tyči však domácí brankář lapil.

Do druhé půle jsme udělali drobné změny v sestavě. Přibližně po osmi minutách se dostal k míči asi 25 metrů od brány k míči Blažka a krásnou střelou trefil vzdálenější šibenici. V této fázi utkání jsme byli lepším týmem a měli i další příležitosti. Velmi dobře fungoval nový střed zálohy ve složení Wala – Ladislav. O pár minut později zachytil brankář Chalupa centr ze vzduchu a rychlým výkopem poslal do úniku Maivalda, který se zbavil obránce a střelou k tyči zvýšil na 0:2.

Druhá vstřelená branka nám paradoxně trochu uškodila. V naší hře jsme polevili a domácí vycítili šanci a začali se tlačit do našeho vápna. V 71. minutě po zásluze snížili. Po centru z pravé strany se hlavou prosadil jeden z domácích.

Utkání jsme však už zvládli dohrát a před startem soutěže jsme se nabudili vítězstvím.

 

FC Mělník – TJ AVIA Čakovice   1:2 (0:0)

Branky: 71. Antoš – 53. Blažka, 65. Maivald

Sestava: Dostál (46.Chalupa) – Vykydal, Magula, Meduna (46.Blažka), Váňa – Pliško (46.Lyubka), Wala (65.Djoa), Ladislav, Kináč – Maivald, Vágner