V jarní premiéře na Podolí bez branek

Zimní období je u konce a s tím začíná jarní část fotbalových soutěží. Během zimní přípravy jsme sehráli celkem čtyři duely, ve kterých jsme dvakrát zvítězili a dvakrát prohráli. Kádr doznal drobných změn. Do divizní Libiše odešel Danko, do kádru naopak přišli dva mladí hráči. Odchovanec Martin Ladislav (ročník 2002), který žákovská a dorostenecká léta strávil na Meteoru a na Dukle. Těsně před zápasem se nám podařilo dotáhnout příchod Tomáše Heina z Motorletu Praha (ročník 2001).

V prvním jarním kole jsme zajížděli na hřiště Podolí. Domácí nastoupili lehce posílení o pár hráčů z přeborového kádru „A“ týmu a bylo to na hře znát. Z našeho kádru absentoval Pliško, který si odpykával trest za vyloučení v posledním podzimní zápase. Dále Dostál, Huptych, Replyuk a Shaklein ať už z důvodu zranění či pracovních povinností. Domácí se snažili vstoupit do utkání aktivně. Komplikací bylo zranění Martina Ladislava, který již v 8.minutě nešťastně došlápl, udělal si výron v kotníku a musel střídat. Do středu hřiště se přesunul místo něj z kraje Tomáš Hein a na pravý kraj zálohy nastoupil Martin Blažka.

V prvním poločase měli o trochu více ze hry domácí, kteří měli i několik příležitostí, ale v těchto momentech nás podržel brankář Chalupa. My jsme měli příležitost při situaci, kdy Maivalda fauloval na hranici pokutového území jeden z domácích a z nařízeného přímého kopu střílel Fistic. Jeho střelu brankář Vondrka vyrazil před sebe, dorážku Maivalda však domácí brankář opět zneškodnil.

Ve druhém poločase jsme měli o něco více ze hry my. Dařilo se nám více držet míč a hrálo se na polovině domácích. V 68. pálil z přímého kopu střídající Bajcura do břevna. Následně o pět minut později utíkal z vlastní poloviny Maivald na bránu s jedním obráncem za zády, jeho pokus však domácí brankář vytáhl na roh. 

Vzhledem k průběhu obou poločasů skončilo utkání spravedlivou remízou.

Nyní nás na domácím hřišti čeká derby se sousedními Miškovicemi.

 

AFK Slavoj Podolí „B“ – TJ AVIA Čakovice 0:0

Sestava: Chalupa – Váňa, Meduna, Magula, Bárta – Hein, Kubát, Ladislav (8.M.Blažka), Wala – Maivald, Fistic (46.Bajcura)