Vítězný vstup do jara, Braník porážíme 4:3

Přes zimu se v našem týmu událo hned několik změn. Na lavičku usedl nový trenér Miroslav Zuntych, který vede mužstvo se Stanley Ibem. Pohyb nastal také v hráčském kádru. Mužstvo opustil Eric Kwame Adjei, který zamířil do severočeského týmu Jiskra Modrá a Jakub Pařízek, který bude nastupovat ve středočeském přeboru za SK Poříčany. Tým naopak posílil střední záložník František Franc z SK Český Brod, Lukáš Katschmarz z SFC Opava, Pavlo Lazurko z FC Arsenal Cernivci, Mykola Savliak a Pavlo Brana z FC Karpaty Rakhiv, Mykola Filtyuk ze Spojů Praha a navrátilec Slavko Lazič, který podzimní část strávil v FC Višňová.


Jarní premiéra na domácím trávníku proběhla za počasí, které mělo spíše zimní ráz než jarní. Foukal silný vítr a po většinu utkání poletoval sníh. Hřiště však bylo v dobrém stavu vzhledem k ročnímu období. Utkání začalo poměrně svižně, obě mužstva na nic nečekala a hnala se do útoku. Soupeře jsme bohužel celkem lacino pustili do vedení. V 7.minutě poslal Dan Meduna malou domů, která však neměla potřebnou razanci, a tak byl u míče dříve branický Hrona než brankář Klíč a celkem jednoduše skóroval.

Branka nás však nesložila a po většinu prvního poločasu jsme byli lepším týmem. Ve 26.minutě se nám podařilo vyrovnat. Nutno říct, že také trochu se štěstím. Obránci hostí na hranici vápna odskočil míč od nohy, čehož využil rychlý Lazurko a rovněž téměř do prázdné brány vyrovnal.

I nadále jsme soupeře tlačili, ale hosté pozorně bránili a do vážnější šance nás nepustili. Až těsně před poločasem se roztrhl pytel s brankami. Ve 42.minutě proletěl rohový kop až na vzdálenější cíp velkého vápna, kde se do míče opřel Vágner a nechytatelnou střelou do šibenice nás dostal do vedení. O minutu později bylo ještě veseleji. Brana na pravé straně vybojoval míč a poslal prudkou přihrávku do vápna, kterou si našel opět Vágner a zvýšil na 3:1.

Dvoubrankové vedení se nám však do poločasu nepodařilo udržet. Hosté utekli po pravé straně, následoval centr do vápna na úplně volného Nováka, který už neměl problém zakončit.

Ve druhém poločase hosté zvýšili aktivitu a po zásluze vyrovnali. Hráč hostí prošel až příliš jednoduše středem hřiště. Stopku mu před vápnem musel vystavit Vykydal, jinak by hráč šel sám na bránu. Z nařízeného přímého kopu se přesně k tyči trefil Lebeda a v 59.minutě srovnal na 3:3.

Čas běžel a síly ubývaly. I když měl soupeř ve druhém poločase více míč na svých kopačkách, podařilo se nám opět dostat vedení na svou stranu. Výbornou práci odvedl záložník Franc, vybojoval na polovině hřiště míč, prošel po levé straně, na hranici vápna se zbavil dvou obránců a předložil míč na malé vápno volnému Replyukovi, který po dvou minutách na hřišti rozvlnil síť počtvrté.

Soupeř však nechtěl utkání vzdát bez boje. Posledních dvacet minut soupeř ještě zesílil svůj tlak a my jsme se už jen snažili pozorně bránit. I přes dva závary před naší brankou se nám povedlo vydřít tři body proti dobře hrajícímu soupeři.

V příštím kole nás čeká zřejmě ještě silnější soupeř – lídr tabulky Spoje Praha.

 

TJ AVIA Čakovice – ABC Braník „B“   4:3 (3:2)

Branky: 26. Lazurko, 42. a 43. Vágner, 69. Replyuk – 7. Hrona, 44. Novák, 59. Lebeda

Sestava: Klíč – Váňa (77. Horčík), Meduna, Vykydal, Popok – Brana (77. Pliško), Franc, Kraus, Lazurko – Katschmarz (58. Savliak) – Vágner (67. Replyuk)