Z Lipenců bez bodů, srazily nás chyby

Zdroj: www.sokollipence.cz

Do utkání do dalekých Lipenců jsme jeli s cílem zlomit neúspěšnou šňůru výsledkově nepovedených zápasů, která nás odvála z vrchu tabulky až do její druhé poloviny.


Do sestavy se vrátil kapitán Meduna a do brány se postavil Petr Chalupa. Oproti minulému zápasu chyběl nemocný Adam Horčík, kterého na pravé straně nahradil v sestavě Daniel Pliško. Utkání jsme začali aktivně, drželi jsme míč na svých kopačkách a Adjei v záloze rozdával přesné centry na krajní záložníky a dařilo se nám dostávat před pokutové území. Žádná vyložená šance z těchto náznaků však nevznikla.

Jak už to tak poslední zápasy bývá, opět jsme z ničeho inkasovali v 9. minutě brzký gól. Po nedůrazu v souboji po autovém vhazování se ve vápně dostal k zakončení domácí útočník Meghji a lehce prostřelil Chalupu. Tato branka nás nesložila a dále jsme diktovali tempo hry, dařilo se nám po stranách unikat domácím obráncům, ovšem opět se projevilo naše trápení v koncovce, kdy si nedokážeme ve finále poradit a vstřelit branku.

Jenže z tlaku nás opět soupeř potrestal. Po nepovedeném výkopu brankáře Chalupy, který skončil u volně stojícího záložníka domácích, se míč vrátil před naše vápno. Dobíhající útočník domácích byl u míče dříve a brankář Chalupa fauloval. Následoval pokutový kop, který domácí Krejzar bezpečně proměnil.

Na herním obrazu se stále moc nezměnilo, dále jsme drželi míč a ohrožovali domácí branku. Ve 39. minutě se nám konečně podařilo skórovat. Centr do vápna domácí obrana ještě odrazila, míče se za vápnem ovšem zmocnil Popok a krásnou střelou levačkou vymetl šibenici.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem udržet obraz hry z prvního poločasu a utkání otočit.Bohužel hned po třech minutách se vše rozplynulo. Brankář Chalupa vyběhl na delší míč před vápno, kde se srazil s domácím hráčem a byl nařízen volný přímý kop. Na nepříliš prudkou střelu ovšem náš brankář nedosáhl a s jeho tečí míč skončil v síti potřetí.

Bohužel tato branka nás srazila a i přes občasné úniky Maivalda či Walovu střelu těsně vedle si už domácí v poklidu došli pro vítězství. Ke konci utkání ještě domácí přidali do otevřené obrany čtvrtou branku a z výsledku se stal debakl, ke kterému vůbec nemuselo dojít, vzhledem k jinak celkem dobrému výkonu v prvním poločase.

Nezbývá nám než se oklepat a z krize se dostat větší bojovností a poctivou prací. Vzhledem k situaci v tabulce si již další ztráty nemůžeme dovolit.

 

Sokol Lipence – TJ AVIA Čakovice   4:1 (2:1)

Branky: 9. Meghji, 20. Krejzar (z pen.), 48. Čech, 70. Girardey – 39. Popok

Sestava: Chalupa – Wala, Meduna, Kraus (70. Vykydal), Váňa – Pliško (49. Ibe), Kubát, Adjei, Popok – Vágner (69. Replyuk) – Maivald