Z Písnice vezeme tři body brankou v poslední minutě

V nedělním odpoledni jsme zavítali na hřiště Sokola Písnice, kde jsme hráli snad vůbec poprvé. Hřiště ač menších rozměrů bylo dobře připravené. Vzhledem k vyloučení v minulém kole nám chyběl Replyuk a stále zranění jsou Huptych, Ibe a Kubát.


Do utkání jsme vstoupili aktivně a snažili se ihned od začátku tlačit před soupeřovu branku. Byli jsme dříve u odražených míčů a postupně jsme si začali vypracovávat šance. Bohužel jsme si utkání hodně ztížili neproměňováním šancí. Postupně obrovské šance spálili Vágner i Maivald. Pak z ojedinělé akce zahrozili také domácí a to výrazně. Centr z levé strany si našel na malém vápně jeden z domácích a hlavou mířil do brány, ale naštěstí trefil jen dobře postaveného brankáře Dostála.

Do druhé půle jsme chtěli ještě posílit útok a tak Pliška nahradil Fistic, který se hned uvedl pěknou akcí, kdy se na levé straně vápna uvolnil přes obránce a jeho střelu zneškodnil brankář domácích. Ve 47. minutě jsme po faulu dostali možnost přímého kopu zhruba deset metrů za vápnem. Vágnerovu tvrdou přízemní střelu tečoval jeden z domácích ve zdi a míč zamířil do protipohybu brankáře k pravé tyči. Po mnoha šancích jsme se nakonec dostali do vedení díky této šťastné teči. Dál jsme tlačili, ale domácí se začali osmělovat až postupně vyrovnali. Po rohovém kopu se na přední tyči prodral hlavou k míči střídající domácí hráč a vyrovnal.

Dál jsme se tlačili dopředu a chtěli zvrátit utkání zpět na svou stranu. Velmi nadějně to vypadalo v 87. minutě, kdy po pěkné kombinaci pronikl do vápna sám vstříc brankáři Váňa, ale domácí brankář vyškrábl jeho pokus nad břevno. Nakonec po velkých nervech jsme se dočkali až v nastavení. Váňa z levé strany pronikl přes dva hráče do vápna, kde ho druhý hráč podrazil a nařízenou penaltu proměnil Maivald.

Do příštího utkání snad zlepšíme produktivitu a zopakujeme kvalitní výkon.

 

Sokol Písnice – TJ AVIA Čakovice   1:2 (0:0)

Branky: 67. Podroužek – 47. Vágner, 90+3 Maivald (z pen.)

Sestava: Dostál – Čermák (59.Vykydal), Meduna, Magula, Váňa – Pliško (46.Fistic), Wala, Ladislav (70.Blažka), Kináč (55.Bárta) – Vágner, Maivald